DERNEK BİLGİLENDİRME

Saygıdeğer köylülerimiz ve üyelerimiz…

 

2004 Yılında başlayan dernek oluşum ve çalışmaları neticesinde 2005 yılında resmi olarak kurulan derneğimiz  bugüne kadar elinden geldiğince, gücü nisbetinde çalışmalar yapmıştır.Gönül isterdiki bu oluşumu ve çalışmaları herkes benimsesin, desteklesin ancak herkesin kendine göre düşüncesi ve görüşü vardır.Böyle oluşumlarda fikir birliğini çoğunluk olarak sağlamak mümkün değildir.Burada en mantıklı olanı ve olunabilir ne ise onun yapılması daha uygun olanıdır.

Her zaman hesap verilebilir ve açık olduk.Yaptığımızı, aldığımızı, harcadığımızı kamuoyu ile, sizlerle paylaştık.

2019 yılında derneğimizde çok çalışmalarımız oldu yapılması gereken bir çok işleri yaptık bundan dolayı epeyce harcamalarımız oldu.

2019 yılınını 20 000 tl (yirmibinlira) borç ile 2020 yılına devrettik.Malesef bu korana denilen illet hastalıktan dolayı bir araya gelemedik yapacağımız dernek programlarımızı yapamadık  buda bizim aidat toplama ve etkinliklerden gelecek gelirlerimizi etkiledi borcumuzun bir kısmını ödeyemedik

Derneğimize maalesef bazı üyelerimiz 4,5 yıllık üye aidatlarını ödemeyenler var bunun yanında derneğe üye olmamış bir çok köylümüz var özellikle yeni nesilden gençlerden bu oluşuma destek vermelerini üye olup katılmalarını bekliyoruz.Şunu belirtmek lazım derneğe üye olmamış ancak eleştiri yapanlar var bunlar kim olursa, olsun hiçbir şekilde ciddiye almıyoruz.

Haksızlık etmeden şunuda belirtmek lazım derneğe üye olmamış ancak yaptığı maddi ve manevi katkılar azınsanmayacak kadar çok olan kardeşlerimiz,ablalarımız, abilerimiz var onların hakkı ödenmez yaptığımız bir çok hizmette hep onlar var.

Dernek kimsenin şahsi malı değil, köyümüze hizmet için kurulmuş bir stk oluşumudur.Üye olup üyelik sorumluluklarını yerine getiren herkes bu derneğin sahibidir.Onun dışında kimsenin söz hakkı yoktur.Derneğimiz her zaman denetime açıktır.

Kısa zaman önce Üsküdar kaymakamlığınca denetlenlenmiştir tek bir olumsuzluk bazı üyelerimizin üye aidatlarını ödemedikleri görülmüş olup 01,01,2021 gününe kadar geçmiş aidatlarını ödemeyenlerin üyeliklerine son verilmesi, geçmişte ödemedikleri üye aidatlarınıda yasal faizi ile ödenmesi için gerekli çalışmaların yapımı için uyarıldık.

Ayrıca Kasım 2020 itibarı ile dernekler bağış, aidat gibi ödemeler için Derbis sistemi (E develet) üzerinden elektronik  makbuz kesilerek takip edilecektir.Bu nedenle çok azda olsa geçmiş ve 2020 aidatını ödemeyenlerin ödemelerini acilen bekliyoruz.

Kesinlikle aidatını ödemeyen ve evrak eksikliği olanların üyelikleri yılbaşından itibaren düşecek.Tekrar üye olabilmeleri için üyelikleri düştüğü tarihten itibaren tüm aidatlarını ödemeden tekrar üye olamıyacaklar.

Okul hayatı bitmiş, iş hayatına başlayan kadın, erkek tüm köylülerimizin üye olmalarını bekliyoruz.Devlet memuru, yada üyeliğe engel durumu olanlardan yıllık bağış olarak katkı bekliyoruz.

2020 genel kurulunda yaptığımız tüzük değişikliği ile yönetim asıl üyeliği 9 kişiye çıkardık.

2 başkan yardımcısı oldu.Bu başkan yardımcılarından birisi Çankırı ve köy temsilcimiz olarak görev yapacak.Korona hastalığından dolayı yönetim olarak  maalesef genel kuruldan sonra bir araya gelemedik ve hiçbir çalışma yapamadık.

 

Aidatını ödemeyen üyelerimize mektupla ve sms ile bildirdik bir çok üyemiz aidatlarını banka üzerinden ödedi  Maalesef 80 üyemiz ödemesini yapmamış üzülerek belirtmek istiyoruz bu üyelerimizin üyelikleri yıl başı itibarı ile düşecektir.

Kısa zaman içerisinde aidatlarınızı ödemenizi bekliyoruz.

 

Herkese sağlıklı güzel günler diliyoruz.

Saygılarımızla

ALPDER

11,11,2020

  
452 kez okundu

Yorumlar

Selamünaleyküm Hayırlı günler      11/11/2020 16:31

Selamünaleyküm Hayırlı günler Dernek hizmetleri konusunda aidatını ödemeyip derneğin çalışmalarına engel olup veya engel olmak düşüncesiyle aidatını ödemeyen Alp sarılı olamamış köylülerimize verdikleri kadar hizmet verilmesi daha uygun olur düşüncesindeyim Bunların bu çalışmalara katkısı olmadığı gibi yapılan çalışmalara en çok yorum yapan çalışanların isteklerini kaçırmaya çalışan düşüncelere sahip olan kişiler Bu düşünceye sahip olan kişilere 25 lira kendine değer vermiyorsa Bizden de Hizmet beklemesinler hizmet verme verilmesin Allah kolaylık versin Yeri gelince cebindeki paranı zamanını kullandın harcadın bunları dahi anlayamayan kişilere hizmet etmenin bir anlamı onların görüşüne göre yok yaptığım yemeklerin Bizler yine bu yolda devam edeceğiz inşallah Allah cümlemize sağlık afiyet versin kolaylıklar versin bizi tanıyanlara selam olsun Allah'a emanet ol amin inşallah
Misafir -